„Współczesne metody zapewniania jakości oprogramowania. Od klasyki do zwinności”, nowość od Wydawnictwa PWN to książka dedykowana wszystkim, którzy chcą się dowiedzieć, w jaki sposób można zapewnić jakość oprogramowania. Publikacja pokazuje, że jest ona ściśle związana z metodami wytwarzania oraz przedstawia praktyki, jakie trzeba stosować, aby uzyskać wymaganą jakość oprogramowania. Jeśli jesteś początkującym programistą i myślisz, że jakość to nie twój problem, masz już trochę doświadczenia i denerwuje cię dług techniczny, zostałeś team leaderem i martwisz się, że w twoim zespole coś nie gra, jesteś właścicielem produktu i musisz się domyślać, o co chodzi klientom, albo jesteś szefem firmy IT i nie wiesz, dlaczego praca informatyków tyle kosztuje, to zdecydowanie powinieneś sięgnąć po tę książkę.
Publikacja zawiera zebraną przez autora – dr inż. Jarosława Kuchtę wiedzę na temat jakości oprogramowania, metod jej pomiaru, sposobów zapewnienia, systemów zarządzania jakością, rozwiązań projektowych wpływających na jakość, odpowiedniego stosowania narzędzi programowania, testowania i utrzymania oprogramowania. Książka „Współczesne metody zapewniania jakości oprogramowania. Od klasyki do zwinności” pokazuje jakość oprogramowania w całym procesie jego wytwarzania.
Na początku książki można znaleźć dużo przykładów wpływu kiepskiej jakości oprogramowania na życie przeciętnego człowieka. Kolejne rozdziały pokazują:
- podstawowe pojęcia i problemy jakości,
- jakość w ujęciu klasycznym,
- metryki i pomiary jakości zdefiniowane m.in. w ISO/IEC 9126,
- dokumentację projektową i normy jakości procesu wytwarzania oprogramowania m.in. ISO, PMBOK, PRINCE2 czy Six Sigma,
- jakość oprogramowania w podejściu zwinnym, w tym metodyki Agile, Scrum i programowanie ekstremalne (XP)*
KONKURS (zakończony)!
Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym do wygrania są 2 egzemplarze książki „Współczesne metody zapewniania jakości oprogramowania”. Aby wziąć w nim udział należy odpowiedzieć na pytanie: Kiedy i gdzie został opracowany Manifest zwinnego wytwarzania oprogramowania i ile obejmuje zasad?
Odpowiedzi z dopiskiem „konkurs” przesyłajcie na adres info@signum-temporis.pl do 21 listopada br. Książka trafi do 4 i 15 osoby, która prześle do nas poprawną odpowiedź.**
Nagrodą jest książka wydawnictwa PWN @PWNSTEM
* powyższy opis pochodzi od wydawcy
**Prosimy nie umieszczać swoich danych osobowych w odpowiedziach konkursowych. Poprosimy o nie tylko laureatów konkursów.